Abavas ielejas attīstības centrs

logo_abavas_ielejas_attistibas_centrs.jpgBiedrība „Abavas ielejas attīstības centrs” reģistrēta 2003.gada 5.februārī un tā sākotnēji bija pazīstama kā sabiedriskā organizācija ARDIC (saīsinājums no angļu valodas Abava Rural Development and Information Centre). Tās tapšanas iniciatori bija Nīderlandes Overjiseles province un Latvijas dabas fonds, bet dibinātājas bija lielākās dabas parkā esošās pašvaldības – Kandava, Sabile, Ģibuļi un Renda.

Dabas parks „Abavas senleja” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija (14’933 ha) no Kandavas līdz Abavas upes ietekai Ventā. Tā ir arī Nature 2000 teritorija – visā Eiropā retu un apdraudētu augu un dzīvnieku sugu dzīves vieta. Dabas parkā atrodas dabas liegums Čužu purvs (96 ha).

Biedrību „Abavas ielejas attīstības centrs” veido dabas parkā „Abavas senleja” esošā Kandavas pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji.

Tās mērķi ir:

  • Veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos;
  • veicināt tūrisma attīstību;
  • veicināt zivju resursu saglabāšanu un atjaunošanu;
  • veicināt bioloģiskās lauksaimniecības attīstību;
  • veicināt ekoloģiski tīras vides saglabāšanu;
  • izglītot ar lauku attīstību saistīto uzņēmumu vadītājus un darbiniekus;
  • attīstīt sadarbību Biedrības biedru starpā;
  • sekmēt informācijas apmaiņu, apkopošanu un izplatīšanu;
  • veicināt videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu;
  • veicināt veselīgu dzīves stilu;
  • veicināt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu;
  • citas darbības un uzdevumi, kas nav pretrunā ar Biedrības darbības statūtiem.

No 2003.gada līdz pat šodienai biedrība ir realizējusi projektus, kas veicina dabas aizsardzību un uzņēmējdarbības attīstību dabas parkā „Abavas senleja”. Tas paveikts sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un iedzīvotājiem, Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas dabas fondu, Latvijas vides aizsardzības fondu, Eiropas sociālo fondu, uzņēmumu Latvijas Valsts meži.

Lielākie no tiem – uzcelta biroja ēka, realizēti mitrāju apsaimniekošanas un aizsardzības pasākumi, realizēts projekti „Abavas ielejas pašvaldību un NVO kapacitātes stiprināšana” Eiropas sociālā fonda pasākumu ieviešanai, Dabas parka Abavas senleja tūrisma attīstības plāns, Dabas lieguma „Čužu purvs” dabas aizsardzības plāna ieviešana, Vides izglītība Abavas senlejā, apsaimniekota dabas taka Čužu purva teritorijā, izgatavoti un izvietoti informācijas stendi par dabas parku „ Abavas senleja” projekta „ Abavas vide” ietvaros, atjaunota skatu platforma Greiļu kalnā,…

Pirmoreiz vēsturē izdota karte par dabas parku un izveidots buklets par dabas parku Abavas senleja, izdoti trīs avīzes „Abavas ielejas ziņas” numuri. Katru gadu tiek organizēta Abavas upes sakopšanas talka no Kandavas līdz Rendai, sniegtas intervijas televīzijā un radio, rīkoti pieredzes apmaiņas semināri un braucieni, uzņemtas citu valstu un reģionu delegācijas.

Esam piedalījušies Latvijas vides aizsardzības fonda konsultatīvajā padomes darbā, esam pārstāvēti biedrībā „Kandavas partnerība”, starptautiskajā bioloģiskās lauksaimniecības organizācijā „Avalon”, Ventas upju baseina konsultatīvajā padomē.

Biedrībai ir sava biroja ēka Kandavā, Kūrorta ielā 1b. Tajā atrodas Kandavas Tūrisma informācijas centrs un autobusu uzgaidāmās telpas.

Par biedrības darbību un aktivitātēm lemj valde:

Iveta Piese, valdes priekšsēdētāja – privātpersona, Kandava, Kandavas novads. Baiba Strazdiņa, valdes locekle – pārstāv Latvijas Dabas fondu, Rīga, Gunta Pērkone, valdes locekle – pārstāv Kandavas novada domi, Andris Dzērve, valdes loceklis – privātpersona, pārstāv z/s „ Drubazas”, Abavas pagasts, Talsu novads, Māris Lācis, valdes loceklis – privātpersona, Sabile, Talsu novads, Kārlis Krūmiņš, valdes loceklis – privātpersona, Matkules pagasts, Kandavas novads.

Abavas ielejas attīstības centrs, biedrība

Kūrortu iela 1b, Kandava, Tukuma novads, Latvija, LV-3120
back to top