Abavas senlejas taku grāmatiņa

Abavas taku grāmatiņas vāksJa jums trūkst idejas brīvdienu pavadīšanai dabā un svaigā gaisā, palīgā nāks "Abavas senlejas taku grāmatiņa". Tajā sniegta paplašināta informācija par publiski pieejamiem dabas objektiem dabas parkā "Abavas senleja", takām, ievērojamā'm vietām un cilvēkiem. To var lasīt gan drukātā veidā, gan lejupielādējot - Abavas senlejas taku grāmatiņa

Projekts noslēdzies, tālāk paši

15.11.2019

20190517_133220.jpgNoslēdzies projekts “Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā”. Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam un Kandavas novada domes līdzfinansējumam, biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” radījusi dažus jaunus uzlabojumus dabas parka “Abavas senleja” ainavā un taku infrastruktūrā.

Tapuši jauni  informatīvie stendi Čužu purva stāvlaukumā, pie bijušās Sērvaotu iestādes un Skolas/Slimnīcas kalnā Kandavā. Kandavā Skolas/Slimnīcas kalnā izveidota jauna skatu vieta ar soliņu. No tās paveras brīnišķīgs skats uz Abavas senleju.

Atjaunoti senāk izgatavoto stendu konstrukcijas Imulas takā pie Buses pilskalna un Baznīckalna, pie viesu nama Romance un Greiļu kalnā. Greiļu kalna skatu vietā atjaunots stends un informatīvās plāksnes uz tā. Imulas takā no Vītiņiem līdz Romancēm, kā arī Buses pilskalna apkārtnē un Zirgu takā no Sabiles puses izvietotas jaunas norādes, kas turpmāk palīdzēs orientēties takās. Izgatavotas informatīvās plāksnes - par to, kā no Buses pilskalna aiziet līdz Kauķa kalnam un kā atrast taku no Mācītājmuižas stāvlaukum uz Vecajiem Ozolājiem.

Imulas takas ir apmeklētājiem pieejamas jau vairāk nekā desmit gadus. Tās raksturo dabiski celiņi, kuriem laiku pa laikam pāri pārkrīt nokaltušie koki. Maršrutā pavasaros vai pēc spēcīgām lietavām veidojas noslīdējumi.  Taku atbrīvošanu no kritušajiem kokiem un maršruta pavirzīšanu nost no bīstamām vietām veica taku saimnieks.

Joprojām liela problēma Imulas upes krastos – tie ir latvāņi. Projekta laikā bija iespējams vismaz taku apmeklētājus no tiem pasargāt veicot latvāņu regulāru izpļaušanu taku maršrutā.

Projekta laikā uzlabota biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” mājas lapa www.senleja.lv. To tagad var viegli lasīt arī telefonā.

Sagatavots un izdots jauns, papildināts izdevums “Abavas senlejas taku grāmatiņa”. Tā ir lasāma gan drukātā formātā, gan lejupielādējama no mājas lapas www.senleja.lv.

Pateicoties projekta finansējumam visu tūrisma sezonu Čužu purva stāvlaukumā bija divas pārvietojamās tualetes. Turpmāk to uzturēšanu uzņēmusies Kandavas novada dome.

Projekts bija nozīmīgs ieguldījums jau esošās infrastruktūras uzturēšanā un atjaunošanā, kā arī dabas parka “Abavas senleja” popularizēšanā.

Lasīt visu ziņu galerija (26)

Jaunas norādes Imulas un Zirgu takā

31.10.2019

20191114_150729.jpg Pateicoties projekta "Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā" finansējumam tapušas jaunas norādes. Tās veidotas no koka, bet uzraksti ir uz koši zaļa fona, lai gājēji var labi saskatīt jau no attāluma. Norādes izvietotas Imulas takā no Vītiņiem līdz Romacēm, Buses pilskalna apkārtnē un Zirgu takā no Sabiles līdz Zviedru cepurei.

Lai saprastu, kurp jāiet un vieglāk atrastu taku uz Vecajiem ozolājiem, pie Mācītājmuižas informācijas stenda ir izvietota takas shēma. 

Savukārt Buses pilskalna apkārtnē pie viena no tiltiņiem tagad ir informācija, kā aiziet līdz Matkules Staburagam jeb Kauķa kalnam.

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Lasīt visu ziņu galerija (26)

Par informācijas un vides pieejamību Abavas senlejā

26.07.2018

Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” jūlijā uzsāk projekta “Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā”  ieviešanu. To finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un Kandavas novada dome.

Projekta laikā tiks īstenotas aktivitātes, kas paredzētas dabas parka “Abavas senleja” Dabas aizsardzības plānā – samazināt antropogēno slodzi bioloģiski vērtīgos zālājos, veicināt informācijas pieejamību par dabas parku “Abavas senleja”, papildināt un uzturēt dabas parka infrastruktūru.

Viens no galvenajiem uzdevumiem ir informācijas stendu atjaunošana Čužu purva takā un stāvlaukumā. Apmeklētāju ērtībai paredzēts izvietot Čužu purva stāvlaukumā biotualetes.

Lai informācija par dabas parku būtu pieejama gan interneta lietotājiem, gan drukāto izdevumu cienītājiem, paredzēts atjaunot mājas lapas www.senleja.lv izskatu, papildināt to ar noderīgu informāciju par dabas parku “Abavas senleja”, kā arī paredzēts izdot ceļvedi pa Abavas senleju.

Visa projekta laiku līdz pat nākamā gada oktobrim turpināsies biedrības agrākajos gados izveidoto dabas taku uzturēšanas darbi – tiks izvietotas norādes, atjaunoti pakāpieni, novākti pār takām pārkritušie koki un iznīcināti latvāņi taku maršrutā un gar Imulas upi.

Sekojiet līdzi biedrības aktivitātēm sociālajos tīklos – www.facebook.com/abavavieno.

Projekta vadītāja Iveta Piese

28396830

back to top