Cenu aptauja31.07.2017

Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” līdz 17.08.2017. veic cenu aptauju projekta “Dabas aizsardzības plāna ieviešana Abavas senlejā”, nr.1-08/45/2017 aktivitātei:

Potenciāli vērtīgo atklāto aizsargājamo zālāju atjaunošana un apsaimniekošana, koku un krūmu ciršana un pļaušanas atsākšana zālājos Talsu novadā, Sabiles pilsētā, pašvaldībai piederošajos īpašumos, kadastra nr.88130040057 un 88130050142, kopā 35 ha.

Darbu veikšanas laiks no 01.08.2017. līdz 31.03.2018..

Sīkāka informācija  https://www.lvafa.gov.lv/publiskie-iepirkumi/aktualie-iepirkumi  vai  rakstot aiac@inbox.lv.

Projektu “Dabas aizsardzības plāna ieviešana Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Talsu novada pašvaldība, Kandavas novada dome, biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”

printēt

Gidu apmācības semināri Abavas senlejā06.06.2017

Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” aicina apgūt vides interpretācijas pamatus un kļūt par gidu savā uzņēmumā, pilsētā vai ciematā.

Pirmā apmācību diena 26.jūnijā no pl.13.00 līdz pl.18.00 viesnīcā “Kandava”, Sabiles ielā 3, Kandavā.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc visi mācīties gribētāji aicināti pieteikties līdz 19.jūnijam pie Ivetas Pieses pa tel.28396830 vai e-pastā aiac@inbox.lv. Līdzdalības maksa par visu semināru ciklu 20 eiro.

Projekta “Vides interpretācija Abavas senlejā” mērķis ir apmācīt Abavas senlejas esošos un topošos tūrisma uzņēmumu darbiniekus un pakalpojumu sniedzējus par iespējām un veidiem, kā stāstīt par dabas parku un sava uzņēmuma apkārtni.

Kopumā paredzēti pieci apmācību semināri, kuros būs gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības zinošu un valstī atzītu vides interpretācijas speciālistu vadībā. Semināri notiks pirmdienās – 26.jūnijā 10.jūlijā, 24.jūlijā, 7.augustā, 14.augustā dažādās dabas parka “Abavas senleja” vietās.

Pasākumu mērķis ir veicināt iedzīvotāju un Abavas senlejas viesu izpratni par procesiem dabā, īpaši aizsargājamās teritorijas statusu, noteikumiem, kā arī rosināt iepazīt dabas un kultūrvēsturiskās vērtības Abavas senlejā. Apmācību semināra cikls orientēts uz tūrisma un pakalpojuma sfērā strādājošajiem uzņēmējiem un viņu darbiniekiem neatkarīgi no vecuma un iepriekšējās pieredzes un izglitības, lai veicinātu videi draudzīga dzīves veida popularizēšanu un apgūtu pamatprasmes un pamatzināšanas vides interpretācijā izmantojot resursus, ko piedāvā dabas parks “Abavas senleja”.

Projektu “Vides interpretācija Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Projekta vadītāja Iveta Piese

printēt

Abavas Senlejas ceļotāju dienas 27.-28 maijā18.05.2017

Atzīmējot 60 gadus kopš Abavas ielejas kā aizsargājamās teritorijas izveidošanas. Pasākumu programma:

27.maijā

11:00 – 16:00 – Kandavā pie autoostas – izzinošas spēles par dabu. Organizē Dabas izglītības centrs “Slītere”un Dabas aizsardzības pārvalde.

11:00 – 18:00 – SOT kajaku nobrauciens no Akmens tilta līdz Kandavas robežai. Cena 5,00 €/h (ja ņem uzreiz 7 laivas kolektīvi kopā, tad 1 laivai nobrauciens bez maksas pirmajai stundai). Piedāvā “Kurzemes laivinieks”.

27.-28. maijs -Kandavas novada svētki http://kandava.lv/notikumu_kal...

printēt Lasīt visu ziņu

Sabile svinēs 100 gadus28.03.2017

Pagājuši tieši 100 gadi, kopš 1917. gadā Sabile ieguva pilsētas tiesības. Par godu šim notikumam no šī gada 4. līdz 8. aprīlim Sabilē tiks rīkoti vairāki pasākumi.

Otrdiena, 4. aprīlis, būs nozīmīga ar to, ka Sabiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā tiks iesvētīts Sabiles jaunais karogs, bet vakarā varēs vērot Sabiles foto projekcijas uz Sabiles Sinagogas sienas.

Turpmākajās dienās būs vairāki pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem: Sabiles bērnu bibliotēkā bērni varēs uzzināt par to, kā bijis “Pirms 100 gadiem Sabilē”, sabilniece, etnomuzikoloģe Ieva Tihovska Sabiles kultūras namā pastāstīs par Latvijas folkloras krātuvi – kas tur glabājas un ko tur var atrast par Sabiles pusi, Sabiles bērnu dārza, Sabiles vidusskolas un Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kultūras namā sniegs koncertu, pilsētā tiks izlikti putnu būrīši, Sabiles kultūras namā notiks teātra izrāde “Baltais lācis – superzvaigzne” un noritēs pasākums “Es zīmēju dzejoli”.

Aprīlī pilsētā būs skatāmas vairākas izstādes: sabilnieces Martas Rakes-Lasmanes foto izstāde “Līdzība par kādu augli” (Sabiles kultūras namā), “Sabilnieku lietas ar stāstu” (Sabiles Lielajā bibliotēkā) un “Reiz senos laikos…” (Sabiles bērnu bibliotēkā).

Sabiles simtgades pasākumus sestdien, 8. aprīlī, noslēgs koncerts Sabiles kultūras namā “Loks virs mājām”, kurā piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi” no Rīgas, Māris Blāze no grupas “Jūrnkant'”, Anna Sēruma, Markuss Riva un “Piendevēja piedzīvojumi”, bet vakarā svētku dalībniekus priecēs svētku balle ar grupu “SBL”.

printēt

Projekta noslēgums seminārā Abava vieno28.03.2017

Piektdien, 31.martā pl.13.00 biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” aicina uz projekta “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” pēdējo semināru “Abava vieno” biedrības birojā Kūrorta ielā 1b, Kandavā.

Galvenā tēma – jaunā komunikācijas kanāla www.facebook.com.abavavieno atklāšana. Aicināti pasākumu veidotāji, uzņēmēji un aktīvi cilvēki, lai iepazītos ar jauno iespēju popularizēt sevi un uzzināt par notikumiem, vietām un pasākumiem Abavas senlejā.

Dalība bez maksas.

Projektu “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, realizē biedriba “Abavas ielejas attīstības centrs”.

printēt

Dārzs un māja Abavas senlejas tēlam01.03.2017

Viena no vislielākajām dabas parka “Abavas senleja” vērtībām ir ainava. Tajā iekļaujas gleznainās upju ielejas, meži un pļavas, kā arī viensētas un piemājas dārziņi. Idejas, iedvesmu ikvienam interesentam dos tikšanās ar Latvijas nacionālā botāniskā dārza direktoru Anreju Svilānu.

Seminārs “Dārzs un māja – Abavas senlejas tēlam” notiks otrdien, 14.martā pl.11.00 viesnīcā “Kandava”, Sabiles ielā 3, Kandavā.

Dalība un kafija bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tel 28396830 vai aiac@inbox.lv.

Pl.15.00 turpināsim iepriekšējā seminārā aizsākto tēmu par dabas tūrisma produkta izveidi. Aicināti visi interesenti.

Seminārs notiks projekta “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” ietvaros. To finansē Latvijas vides aizsardzības fonds. Projektu realizē biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”, vadītāja Iveta Piese.

printēt

Tūrisma iespējas Abavas senlejā15.02.2017

Turpinot semināru ciklu “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” 31.janvārī viesnīcas “Kandava” zālē tikās Abavas senlejas zemju īpašnieki, uzņēmēji un interesenti no tuvējās apkārtnes.

Semināru “Tūrisms īpaši aizsargājamā teritorijā” vadīja tūrisma eksperts, Vidzemes augstskolas pasniedzējs un pieredzējis ceļotājs Juris Smaļinskis. Iesākumā pasākuma dalībnieki iepazīstināja katrs ar sevi un sniedza vērtējumu par aizvadīto gadu. Vairums atzina, ka ir mainījies pieprasījums – citam uz labo pusi, citam tas tagad mazāks salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem. Pieredze rāda, ka Abavas senleju labprāt un aizvien vairāk apmeklē ģimenes no Rīgas un ārzemēm, ar dažādu ādas krāsu un runājošas dažādās valodās. Viņi ir dāsnāki nekā vietējie iedzīvotāji un labprāt izbauda visus iespējamos piedāvājumus – atrakcijas, naktsmītnes, ēdināšanas pakalpojumus. Kā trūkums jāatzīmē fakts, ka Abavas ielejā nav lielas viesnīcas, kas varētu uzņemt autobusu grupas. Arī tie, kas brauc ar laivām vai iet pārgājienos, nakti grib pavadīt komfortablos apstākļos.

Īpaši interesanta bija tā pieredze, ar ko dalījās Juris Smaļinskis. Viņš ir apceļojis katru Latvijas pagastu un redzējis visus nozīmīgākos dabas objektus un labākās lauku sētas. Juris Smaļinskis pastāstīja par Kolkas raga entuziastu un Slīteres nacionālā parka pieredzi veidojot takas, pasākumus un apskates objektus. Bija līdzības ar Abavas senleju un stāstītais izraisīja pozitīvu diskusiju klausītājos.

Jāatzīmē, ka tieši viņš sadarbībā ar asociāciju “Lauku ceļotājs” pirms dažiem gadiem piedalījās arī Abavas senlejas tūrisma plāna izstrādē. Tagad pāršķirstot to, varam secināt, ka varbūt neko jaunu nevajag izdomāt un daudzas plānā ierakstītās idejas ir iespējams īstenot bez papildus finansējuma.

Semināra trešā daļa bija veltīta Abavas senlejas tūrisma iespēju analīzei un jaunu produktu veidošanas iespējām šajā brīdī. Darbs grupās noritēja ļoti spraigi un rezultātu apkopojums rāda tikai to, ka iesāktais radošais process ir jāturpina. Apvienojoties dažādu pakalpojumu sniedzējiem, ir iespējams izveidot kvalitatīvus tūrisma produktus dažādām mērķauditorijām. Abavas senlejā ir tik daudz rādāmā, ka nevar viennozīmīgi nosaukt tikai 3 vai 10 top objektus. To ir krietni vairāk. Kā vieni no galvenajiem jāmin pati Abavas upe, Kandavas un Sabiles vecpilsētas, akmeņi, alas, pilskalni, muzeji un kolekcijas, tradicionālie pasākumi un pat saules lēkti un rieti.

Viens no galvenajiem trūkumiem tūrisma attīstībai Abavas senlejā tika minēts kopējā tēla, simbola neesamība. To varētu izmantot popularizējot visu šo teritoriju un arī katrs pakalpojumu sniedzējs varētu šo simbolu izmantot mājas lapā, reklāmā, ēdienkartes noformējumā. Kas tas varētu būt – jautājums paliek atvērts. Kā apvienot vienā nosaukumā vai simbolā Kandavas, Sabiles un Rendas tūrisma piedāvājumu iekļaujot brīnišķīgo dabas daudzveidību, vēsturi un mūsdienas? Par to būs turpmākās tikšanās uz kurām aicinās Abavas ielejas attīstības centrs.

Dabas parks “Abavas senleja” ir izveidots 1957.gadā un šogad svin 60 gadu jubileju. Vēl sirmākā vecumā ir dabas liegums “Čužu purvs” , kas kā aizsargājama teritorija ir no 1927.gada. Lai piepildītu šo jubilejas gadu ar paliekošām vērtībā, ikviens lasītājs aicināts dalīties ar idejām. Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” ir gatava sameklēt finansējumu šo ideju realizācijai piesaistot dažādu fondu finansējumu.

Sekojiet mums mājas lapā senleja.lv,  facebook.com un draugiem.lv vai rakstiet- aiac@inbox.lv

Projektu “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Projekta vadītāja Iveta Piese

printēt
back to top