Vajadzīgi projekta vadītāji14.04.2014

Sadarbībā ar Nodarbinātības Valsts aģentūru arī šajā gadā aicinām apgūt darba pieredzi jauniešus- bezdarbniekus vecumā līdz 24 gadiem.

Biedrība ” Abavas ielejas attīstības centrs”  šajā gadā realizē vairākus projektus, kuri saistīti ar dabas parka vides uzturēšanu un infrastruktūras atjaunošanu. Iepriekšējā pieredze nav obligāta. Svarīga vēlme darīt. Sadarbība iespējama līdz pat sešiem mēnešiem un par katru mēnesi ir paredzēta stipendija 90 eiro apmērā nezaudējot bezdarbnieka statusu. Interesanti, ka šo statusu var iegūt arī dienas nodaļas studenti un arī  jaunieši, kas nekad nav strādājuši.

Lai uzzinātu vairāk- jautājiet Tukuma NVA vai biedrības valdes priekšsēdētājai pa tel.28396830.

printēt

Abavas senlejas ziņas kājāmgājējiem09.04.2014

Turpmāk līdz pat rudenim katru piektdienu pl.9.30 Kurzemes radio  klausieties Abavas senielejas ziņas kājāmgājējiem.

printēt

Abavas ielejas talka01.04.2014

Uz tradicionālo Abavas ielejas sakopšanas talku būsiet gaidīti 2014.gada 6.aprīlī.

Pulcēšanās pl.10.30 pie biedrības biroja ēkas, kur ir arī Kandavas tūrisma informācijas centrs un autoosta. Lūgums iepriekš pieteikties pa tel.28396830, lai nodrošinātu kopīgu transportu uz talkas vietām

Šogad nepieciešams attīrīt jaunizveidotās pastaigu un pārgājienu takas pie Abavas un Imulas upēm no rudens un ziemas vējos kritušajiem kokiem un zariem.

Pl.11.00 tie, kas brauc paši ar savu transportu, būsiet gaidīti atpūtas kompleksā ” Zviedru cepure” vai pie Buses pilskalna vai pie viesu mājas ” Romances” .

Talkas noslēgums ar cienastu paredzēts atpūtas kompleksā ” Zviedru cepure”.

Talka notiek LVAFA atbalstītā projekta ” Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” pasākumu ietvaros.

printēt

Taka uz Vecajiem Ozolājiem25.12.2013

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem ir pabeigti darbi projekta  „Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”, kurš guvis atbalstu Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu konkursā vadlīnijā „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, t.sk. dabas kapitāla izpratnē” pēdēja posmā – Ozolāju takā pie Mācītājmājas.

Mācītājmāja ir Kandavas ev. luteriskās draudzes īpašums. Ēka ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. To cēlis mācītājs Karls Bernhards Beckers no 1835. līdz 1837.gadam. Ievērojamākais no 20.gs. mācītājiem, kas dzīvojis muižā, ir Rihards Zariņš. Viņš bijis aktīvs Kandavas sabiedriskās dzīves organizētājs, mīlējis pastaigāties pa apkārtni un dabas iedvesmots sarakstījis mīlas dzejoļus, kas izdoti krājumā ” Vēli ziedi”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Ar mīlestību pret dabu09.08.2013

Dabas parkā „Abavas senleja” patreiz tiek realizēts projekts „Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”, kurš guvis atbalstu Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu konkursā vadlīnijā „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, t.sk. dabas kapitāla izpratnē”.

Projekts paredzēts kā vienreizējs pasākums, lai attīrītu esošās Abavas senlejas dabas parka Ozolāju, Imulas un Mīlestības takas no kritušajiem kokiem, krūmiem un iezīmētu jaunu taku maršrutu vietās, kur radušies nogruvumi, izveidotu pakāpienus stāvās nogāzēs un ierīkotu tiltiņus pār gravām, mitrājiem un Imulas upi, marķējot taku maršrutu un tā mazinot antropoloģisko ietekmi uz Abavas senlejas taku apkārtni un veicinot vērtīgu biotopu saglabāšanu.

Projekta īstenošanu veic paši biedrības „Abavas ielejas attīstības centrs” biedri sadarbībā ar zemju īpašniekiem. Projekta sagatavošanas laikā noslēgtas vienošanās ar desmit zemju īpašniekiem, kuri izteikuši un apliecinājuši vēlmi piedalīties taku atjaunošanas darbos, atļaujot to maršrutu veidot caur saviem īpašumiem un nākotnē piedalīties maršrutu uzturēšanā savu iespēju robežās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iepazīsti kaimiņus21.06.2013

Vakar, 20.jūnijā biedrības ” Abavas ielejas attīstības centrs” biedriem un darbiniekiem bija lieliska iespēja iepazīties ar citu dabas parku, kas arī ir Talsu novadā – Talsu pauguraines dabas parks. Teritorijas zemju īpašnieki apvienojušies biedrībā un kopīgi realizē projektus, kas nozīmīgi visiem iedzīvotajiem. Redzējām pastaigu un aktīvās atpūtas vietu ” Rīti”, celiņus un bērnu laukumiņus daudzdzīvokļu māju pagalmā un iepazināmies ar ” Talsu pirtiņas”  piedāvājumu.

Darba grupās tika izstrādāta biedrības stratēģija un konkrētu pasākumu plāns, lai veicinātu iedzīvotāju sadarbību, teritorijas atpazīstamību visā pasaulē. Bija patiesi daudz vērtīgu ideju, kuras iespējams realizēt arī Abavas senlejā.

Nākamā tikšanās paredzēta 8.jūlijā Abavas senlejas dabas parkā, kad Talsu pauguraines atbalsta biedrība iepazīsies ar mūsu biedrības veikumu.

Laipni lūgti visi biedri un atbalstītāji!2013-06-20-0889 2013-06-20-0892 2013-06-20-0895 2013-06-20-0897

Pasākums ir projekta „Efektīva līdzdalība zaļākam novadam” daļa un tiek finansēta no Eiropas Sociālā fonda 1.5.2.2.2.apakšaktivitātes „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana” līdzekļiem

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
back to top